Dzisiaj bardzo duży wpływ na dużą sprzedaż w sklepie internetowym ma przystosowanie serwisu internetowego do urządzeń przenośnych czyli skrócenie czasu ładowania i odpowiednie przygotowanie wartstwy graficznej umożliwiającej łatwe nawigowania na smartfonach. Nie jest tajemnicą, że wchodzimy w erę zakupów na smartfonach. Już teraz widać, że sklepy internetowe, które nie są przystosowane do realizowania zamówień na urządzeniach mobilnych tracą potencjalnych klientów. Czy jest to trudne? Raczej nie ale wymaga odpowiednich działań.

Mając własny sklep internetowy sprawdź czy uda Ci się łatwo i szybko zrealizować zakupy na swoim smartfonie?! Jeśli nie, to czas na wprowadzenie zmiany, które pozwolą Ci zwiększyć wielkość sprzedaży przez internet. Ponadto dobrze działający sklep internetowy na smartfonach, szybko ładująca się strona z przemyślaną nawigacją to także sygnał dla wyszukiwarek internetowych aby promować Twoją stronę internetową. A wysokie pozycje w wynikach wyszukiwarek internetowych to więcej klientów w Twoim sklepie internetowym.

Ostatnie miesiące przyniosły wiele zmian w rankingach wyszukiwarek. Zmiany w algorytmach spowodowały, że bardzo istotny stał się czas ładowania strony. Im krótszy tym lepiej. Po drugie doświadczenie użytkowników jest także bardzo ważne. Doświadczenie rozumiane jako łatwość poruszania się pomiędzy podstronami i szybkość odkrywania nowych interesujących treści przez czytelnika.

Jednak niebagatelną rolę w ostatnim czasie odkrywa czas ładowania strony, co wskazane jest w wielu badania. Użytkownicy często bardzo szybko porzucają strony, które ładują się bardzo długo lub mają utrudnione odczytanie treści na nich prezentowanych. Wszelkiej maści nakładki, widgety reklamowe to tylko element spowalniający. Jeśli faktycznie myślisz o prowadzeniu sprzedaży przez internet usuń zbędne elementy.

Największe wyszukiwarki internetowe przygotowały dla twórców stron internetowych swoje narzędzia, gdzie każdy może przetestować działanie swojej strony i sprawdzić czy jest ona zoptymalizowana pod wyświetlanie na smartfonach czy innych urządzeniach mobilnych. W takich narzędziach otrzymuje się określoną liczbę punktów rankingowych. Warto także porównać swoją stronę internetową ze stroną konkurencji. Jeśli konkurencja rozwija się lepiej jest to sygnał dla Ciebie do podjęcia działań naprawczych.

Z własnego doświadczenia powiem, że kod na mojej stronie to tylko niezbędne znaczniki wpływające na SEO strony czyli w zasadzie nagłówki. Ponadto postarałem się wprowadzić mechanizm, który usuwa ze strony nie potrzebne znaki, jak nadmiar spacji czy przejścia do nowej linii. To wszystko można wykonać automatycznie korzystając z prostych skryptów programistycznych. Ponadto jeśli uznam, że dana funkcjonalność jest zbędna to ją usuwam, aby nie zaśmiecać swojej strony internetowej. Na te elementy trzeba zwłaszcza zwrócić uwagę przy sklepie internetowym, który w zamierzeniu jest naszym głównym źródłem przychodów. Im lepiej działający sklep internetowy tym więcej klientów zyskasz, którzy będą chcieli wracać do Ciebie.